10 помилок при покупці квартири в новобудові

14 Січня 2022

10 помилок при покупці квартири в новобудові

Як для себе, так і для інвестування житло в новобудові або на вторинному ринку потрібно вибирати дуже ретельно, а угоду оформляти лише тоді, коли є абсолютна впевненість у її безпечності та економічній доцільності. Але навіть розуміння серйозності ситуації та знання про наявність десятків шахраїв серед будівельних фірм, не змушує покупців відповідально підходити до попереднього етапу, тому безліч із них роблять помилки. Якщо в ваших планах є купівля квартири, поради експертів допоможуть уникнути непотрібних ризиків. Спеціально для охочих придбати житло в новому будинку, розповімо про тонкощі взаємодії із забудовниками.

Найбільш поширені помилки при покупці квартири

Ймовірність щось зробити «не так» виникає з того моменту, як у майбутнього інвестора з’являється думка стати власником, наприклад, студії в будинку, що будується. Найчастіше помилки покупців пов'язані із:

 • надмірною економією;
 • нерозумінням послідовності дій;
 • відсутністю інформації про законодавче регулювання подібних угод;
 • надмірним поспіхом у питанні укладання попереднього та основного договорів;
 • не надто ретельною перевіркою фірми-партнера;
 • відмовою від контролю процесу будівництва;
 • довірливістю;
 • делегуванням повноважень щодо підписання документів несумлінній довіреній особі;
 • непродуманим вибором ЖК та формату житла;
 • неврахованими додатковими витратами;
 • надмірною емоційністю та небажанням втомлювати себе прорахунком ліквідності нерухомості;
 • невідповідністю запитів та матеріальних можливостей.

Махінації з податками

Серед усього, що потрібно знати при покупці квартири, особливої уваги заслуговує питання фінансових зобов'язань перед державою. На вторинного ринку поширені пропозиції щодо передачі права власності за допомогою дарування. З одного боку, платити до бюджету доведеться менше, але неможливо довести факт передачі грошей, тобто якщо щось піде не так, то повернути кошти не вдасться.

Також можна спробувати занизити реальну ціну і, відповідно, податкові відрахування. Але разом із зменшенням розміру податку покупець повинен підготуватися до ризиків, пов'язаних із визнанням угоди недійсною.

Як не помилитись при виборі квартири в новобудові

Є загальні правила, як діяти під час співпраці із забудовником:

 1. Не чекати тижнями на найбільш вигідну ціну. Девелопери справді готові надавати клієнтам бонуси, але розмір знижки варіюється в межах 5-10%, причому якщо затягнути з оформленням угоди, найкращі варіанти розберуть.
 2. Співпрацювати з компаніями, що працюють відповідно до законодавства України. Згода на сумнівну схему фінансування може призвести до складнощів із підтвердженням права власності у майбутньому.
 3. Виважено приймати рішення, з яким девелопером співпрацювати, незалежно від його обіцянок. Потрібно провести ретельну перевірку репутації, документації та умов будівництва.
 4. Не концентруватись виключно на метражі. Планування часом набагато важливіше за загальну площу, а міняти його – довго й дорого, краще збільшити бюджет і вкластися в студію з продуманим внутрішнім дизайном.
 5. Об'єктивно оцінювати кількість паркувальних місць поруч із житловим комплексом.

ТОП-10 найпопулярніших помилок покупця квартири в новобудові

Не розібравшись, що потрібно знати при покупці квартири, інвестори регулярно опиняються у складних ситуаціях через вчинення наступних помилок:

 1. Вибір житла з екстремально низькою ціною, яка має замаскувати фінансові проблеми компанії або залучити клієнтів до проекту, який з об'єктивних причин не користується популярністю.
 2. Недостатньо детальна перевірка девелопера. Партнер має бути у всіх сенсах надійним, і переконатися в цьому без багатоаспектного аналізу діяльності не можна.
 3. Покупка за встановленою вартістю без торгу. Продавець зацікавлений в угоді не менше за вас, і при підборі правильних аргументів цілком реально знизити вартість.
 4. Пошук фірми-партнера виключно за кількістю реклами у ЗМІ. Заплатити за розкрутку простіше, ніж роками успішно працювати на ринку, зате враження вона справляє велике, і недосвідчені інвестори потрапляють у тенета недобросовісних забудовників.
 5. Неуважність до індивідуальних потреб. Є загальне уявлення про те, якою має бути ідеальна квартира в ЖК – просторою, з гарним видом з вікна, з розвиненою інфраструктурою тощо. Але потрібно брати до уваги, що потрібно саме вам: близькість метро, великий паркінг, дитячий садок або школа біля будинку, наявність цілодобового супермаркету або зеленої зони, рівень безпеки та ін.
 6. Наявність обтяжень. Навіть житло, що будується, може бути заставним майном, наприклад, якщо у забудовника не вистачає коштів, і він отримує кредит в банку.
 7. Дистанційний формат співробітництва. Потенційним інвесторам ніхто не заважає вирушити на будівництво та оцінити, наскільки професійно організований процес, які матеріали застосовуються, скільки людей на майданчику, чи швидко вони працюють тощо.
 8. Поверхневе ознайомлення із договором. У документі прописані ключові аспекти купівлі-продажу, починаючи від прав та обов'язків сторін, закінчуючи штрафами та строками, тому його потрібно прочитати від початку до кінця, а в разі необхідності уточнити у менеджера незрозумілі нюанси.
 9. Передача коштів до офіційного оформлення документів. Поки на угоді немає підписів, категорично не можна перераховувати або готівкою віддавати гроші, адже потім не можна буде довести факт проведення платежу як оплати за житло.
 10. Не надто детальний огляд нерухомості під час приймання. Усунення всіх недоліків, про які забудовник не був своєчасно проінформований, лягає на плечі нового власника. Тому у випадку виявлення дефектів слід негайно скласти відомість та передати партнеру для усунення їх за його рахунок.

Тепер вам відомо, на що звернути увагу при покупці квартири, тому сподіваємося, що з укладанням вдалої угоди проблем не виникне, а переглянути актуальні пропозиції від Парус Преміум ви можете на нашому сайті 24/7.