Як утеплити підлогу у квартирі

26 Липня 2022

Як утеплити підлогу у квартирі

Розібратися, як утеплити підлогу в квартирі, не важко. Матеріалів та технологій виконання роботи вистачає, щоб підібрати оптимальне рішення.

Про утеплення підлоги

Утеплення бетонної підлоги проводиться в багатьох квартирах багатоповерхових будинків. Найчастіше його виконують у приміщеннях на першому поверсі, де основи охолоджуються від підвалу. Так вдається знизити втрати житла через підлогу, зробити ходіння по його поверхні комфортним. Плюс після утеплення знижується і вологість у приміщенні, ризики утворення грибка.

Способи утеплення підлоги

Утеплити підлогу в квартирі можна такими способами:

  1. Класичний метод: на бетонній стяжці встановлюють дерев'яні лаги, розміщуючи поміж ними теплоізоляційний матеріал. Зверху настилається фольга чи пароізоляція. Далі облаштовується основа. На неї настилається покриття для підлоги.
  2. Напилення: виконується із застосуванням пінополіуретану, що спінюється і наноситься на основу спеціальним інструментом. Далі створюються перекриття, укладається покриття для підлоги.
  3. Система «тепла підлога». У квартирах застосовують її електричний вигляд, укладаючи на основу нагрівальні мати або кабелю. Також є інфрачервоні плівкові варіанти, що мають особливу популярність.

Це найпоширеніші рішення.

Матеріали для утеплення підлоги

Розбираючи питання про те, чим можна утеплити підлогу у квартирі, використовуючи класичну технологію, відзначимо такі варіанти:

  • мінвата;
  • пінопласт;
  • керамзит;
  • пінополістирол;
  • скловолокно;
  • ековата;
  • спінений поліетилен.

Підбирається матеріал з урахуванням ізоляційних властивостей, ціни, простоти монтажу, особливостей приміщення.

Варіанти утеплення підлоги

Новобудови

У новобудові утеплювати підлогу краще із застосуванням системи «тепла підлога», наприклад, інфрачервоної плівки або нагрівальних матів. Також можна використовувати пінополіуретан. Іноді використовують і пінопласт або мінеральну вату. Вибравши пінопласт або пінополістирол, додатково вдасться отримати гарну ізоляцію.

Квартири на першому поверсі

Для житла слід підбирати матеріал із високими теплоізоляційними властивостями, стійкий до вологи, грибка. На перших поверхах підлога дуже холодна. Оптимальне рішення - пінопласт або пінополістирол. За бажання можна використовувати мінеральну вату. Матеріали доступні за ціною, мають хороші ізоляційні властивості, характеризуються низькою теплопровідністю.

Житлові квартири

Тут важливо виконати роботу швидко, за мінімальних незручностей для мешканців. Оптимально – «тепла підлога». Але якщо кутове приміщення, розташоване на першому поверсі, рекомендовано застосовувати пінопласт, пінополістирол. Правильно виконавши утеплення, на них можна укладати лінолеум, ламінат, плитку, не хвилюючись, що покриття зіпсується від конденсату.

Чим утеплити підлогу у квартирі, потрібно вирішувати, враховуючи її розташування, якість основи, бюджет. Дешево виконати утеплення вдасться пінопласту. Укладати його можна своїми руками за допомогою фахівців. Підійде матеріал для утеплення стін.