Як зробити шумоізоляцію у квартирі

26 Липня 2022

Як зробити шумоізоляцію у квартирі

Щоб проживання у квартирі багатоповерхового будинку було комфортним, потрібно подбати про ефективну шумоізоляцію. Вона захистить від шумів, у тому числі звуків від сусідів. А тішить те, що сьогодні якісна шумоізоляція в квартирі - це завдання, що легко вирішується. Матеріалів та технологій виконання роботи чимало.

Про звукоізоляцію квартири

Позначимо, які функції має виконувати шумоізоляція. Їх дві:

  1. Захист житла від шумів, що долинають із сусідських квартир, під'їзду. Матеріал повинен відбивати звуки, не дозволяючи їм поринути у житло.
  2. Поглинання звукових хвиль, що розповсюджуються житлом. Це виключить незручності для сусідів.

Ці моменти слід враховувати обов'язково.

Види шуму та їх джерела

Розбираючись, як зробити шумоізоляцію в квартирі, необхідно позначити, звідки до приміщення надходить шум. І це такі джерела:

  • вулиці. Звідси через вікна долинають: свист шин при гальмуванні, розмови людей, гавкіт собак та інші звуки;
  • сусідські квартири. Шум проникає через стіни, стелю, підлогу. Якщо вони тонкі, звуки дуже добре прослуховуються;
  • під'їзд. Звідси шум ліфта, розмови сусідів, інші звуки проникають у житло через вхідні двері. Щоб виправити ситуацію, потрібно замінити двері або звукоізолювати стару;
  • мешканці конкретної квартири. Всі звуки і шуми, що видаються, можуть проникати в житло сусідів.

Знаючи, які джерела шуму бувають, простіше розібратися в тому, якою має бути ідеальна шумоізоляція стін у квартирі, ізоляція інших поверхонь.

Способи звукоізоляції та матеріали

Якщо говорити про способи шумоізоляції, це будуть такі варіанти:

  • каркасний. Передбачає встановлення напрявляючих, фіксацію на них звукоізоляційного матеріалу. Спосіб ефективний, але зменшує корисний простір кімнати;
  • монтаж мембран та плит. Тут звукоізоляційний матеріал фіксується на поверхнях основ, після чого покривається штукатуркою, декорується обробкою;
  • плаваючий. Використовується лише при шумоізоляції підлоги. Передбачає укладання звукоізоляційного матеріалу, гідроізоляції, потім – армованої стяжки і далі – покриття для підлоги.

З видів сучасних звукоізоляційних матеріалів виділяють: м'яку звукоізоляцію (мембрани, голкопробивне скловолокно, поліефірне полотно, мінеральна вата) та тверду (плити з базальту, комбіновані плити, плити з поліефірного волокна або скловати, пробки, пінопласту). Перший варіант підходить для стін та стелі.

Звукоізоляція своїми руками та фахівцями

Продовжуючи говорити про те, як робити шумоізоляцію у квартирі, зазначимо, що виконувати роботу мають досвідчені фахівці. Так ізоляція буде ефективною і дозволить досягти поставлених цілей. Намагаючись виконати роботу своїми руками, недосвідчена людина ризикує отримати поганий результат.

Плюс, краще відразу купити хороший матеріал, не заощаджуючи. Він коштує дорожче, але ефективніший. Ціна відрізнятиметься залежно від типу матеріалу. Потрібно лише правильно визначити, скільки ізоляції потрібне для ремонту.