Які документи підтверджують право власності на квартиру

26 Липня 2022

Які документи підтверджують право власності на квартиру

У разі необхідності у укладанні угод із житлом його власник повинен підтвердити те, що є власником квадратних метрів. Це може знадобитися при здачі об'єкта в оренду, продаж, реєстрацію перепланування і т.д. І щоб уникнути можливих проблем, господар має знати, які документи підтверджують право власності на квартиру в Україні. Це можуть бути різні папери.

Про документи, що підтверджують право власності на квартиру

Вид документів, що засвідчують володіння громадянином України нерухомістю, відрізняється залежно від способу її придбання: на вторинному ринку, новобудові, іпотеці тощо. Також є ситуації, коли житло передається у спадок. Тут перелік правовстановлюючих паперів теж дещо відрізнятиметься.

Мова може йти про:

  1. Свідоцтво про право на спадщину.
  2. Свідоцтво про покупку нерухомості на аукціоні.
  3. Свідоцтво про приватизацію об'єкта.
  4. Витяг з реєстру реєстрації житлових об'єктів.

Де та хто реєструє

Якщо говорити про місце реєстрації, то до 2013 року звертатись можна було лише до БТІ. Наразі процедура дещо спрощена. Реєстрацію проводять і нотаріуси, державні реєстратори. Останніх можна знайти у Центрі надання адміністративних послуг.

Право власності у новобудовах

Документ, який підтверджує право власності на квартиру у новобудові, виглядає просто. Це витяг з реєстру, де фіксується відповідна інформація.

Заява про реєстрацію подається нотаріусу. Можна звернутися до органів місцевого самоврядування. Потрібно надати техпаспорт на житло. І для його оформлення в інженерів знадобляться:

  • паспорт;
  • ІПН;
  • договір із забудовником та додатки до нього;
  • акт приймання-передачі об'єкта.

Отримавши техпаспорт можна звертатися з ним та іншими документами для оформлення житлового об'єкта на себе.

Право власності: іпотека

Поговоримо, які документи підтверджують право власності на квартиру в іпотеці. Головний – це договір задоволення вимог іпотекодержателя. Маючи його і сам іпотечний договір, можна реєструвати об'єкт нерухомості у стандартному порядку.

Право власності іноземцю

Якщо розглядати тему щодо того, який документ підтверджує право власності на квартиру, якщо її куплено іноземцем, тут жодних відмінностей не буде. Єдине, що знадобиться – легалізувати деякі папери, отримати ІПН. Зокрема, знадобиться нотаріально засвідчений переведення паспорта. Також потрібно надати оригінал паспорта з позначкою про в'їзд до країни, підтвердити легальне перебування на її території.

Вартість оформлення права власності

Знаючи який документ підтверджує право власності на квартиру, залишається розібратися з ціною питання. Вартість процедури складає близько 1000–18000 грн. Все залежить від того, де купується житло – у новобудові чи на вторинному ринку, як здійснюється реєстрація – самостійно чи за допомогою спеціалістів.