Які питання ставити при покупці квартири

26 Липня 2022

Які питання ставити при покупці квартири

Щоб придбання житла в Україні виявилося вдалим, унеможливлювало проблеми, необхідно уважно розібратися в темі щодо того, які питання поставити при купівлі квартири продавцю. Отримавши потрібну інформацію, вдасться зрозуміти, наскільки успішною буде угода.

Про питання при покупці квартири

Думаючи, які питання ставити при покупці квартири, слід розуміти, що розмову з продавцем треба направити у потрібне русло. Потрібно отримати інформацію щодо юридичних аспектів, майбутніх витрат, інфраструктури. Додатково можна з'ясувати побутові моменти.

Частина моментів уточнюється під час телефонної розмови, інші – під час особистої зустрічі. Найдетальніші слід озвучувати, якщо житло зацікавило.

Запитання про документи

Почнемо з того, які питання поставити під час купівлі квартири в новобудові щодо документації. Потрібно попросити продавця показати документи компанії, яка виконувала будівництво будинку, також необхідно переглянути папери, що дозволяють зведення об'єкта на конкретній території, що дає право вводити будинок в експлуатацію. Додатково рекомендується дізнатися, як оформлятиметься житло на покупця, які документи потрібно буде оформити.

Запитання про квартиру

До списку найчастіших питань при покупці квартири входять і ті, що стосуються самого житла. Є сенс докладно дізнатися у ріелтора або забудовника про:

 • матеріал будівництва будинку;
 • власників сусідніх квартир;
 • площу житла;
 • оздоблення в приміщеннях – чистове, чорнове;
 • техніку, меблі;
 • опалювальні прилади;
 • перевірку приладів обліку тощо.

Чим детальніше продавець опише нерухомість, тим вищі шанси на здійснення вдалої покупки.

Питання про оплату

Якщо говорити про те, які питання задають при покупці квартири щодо оплати, то найпоширеніші стосуються таких тем:

 • актуальні форми оплати: готівка, безготівковий переказ, іпотека;
 • переваги щодо банку, через який виконуватиметься переказ;
 • хто оплачує послуги ріелтора, якщо правочин оформляється через нього;
 • умови пайового будівництва, якщо квартира купується в будинку, що будується.

Незручні питання

Незручних тем для забудовника не існує, крім прохання показати документацію, що підтверджує легальність будівництва та введення будинку в експлуатацію, те, що контора стоїть на податковому обліку. Із незручних моментів для продавця житла на вторинному ринку, який є його господарем, можна уточнити:

 1. Хтось може претендувати на житло.
 2. Чому житло продають.
 3. Чи траплялося затоплення приміщень сусідами.
 4. Що власник готовий залишити новим мешканцям після продажу.
 5. Чи були юридичні проблеми з квартирою, чи звертався господар до нотаріуса, юриста та з якими цілями.

Запитувати потрібно про все, уточнюючи по телефону або під час огляду нерухомості не лише головні моменти, а й деталі. Покупець має право знати важливі нюанси, тож питати можна все.

Попередньо можна скласти список питань, які часто ставлять покупці, щоб не забути значущі моменти. Його перегляд допоможе згадати, що необхідно дізнатися.